Pierwsze sukcesy na parkiecie

Dzieci z Bazanowa i okolicznych miejscowości działające przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Tradycji i Rozwoju Wsi Bazanów „Nowoczesna Pani” tańcem  pożegnały  ostatnią niedzielę kwietnia . 

Pierwsze sukcesy na parkiecie

Dzieci z Bazanowa i okolicznych miejscowości działające przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Tradycji i Rozwoju Wsi Bazanów „Nowoczesna Pani” tańcem  pożegnały  ostatnią niedzielę kwietnia . Młodzi tancerze udali się do Góry Kalwarii na ich pierwszy  turniej tańca towarzyskiego. Wcześniej występy  podopiecznych Martyny Lewandowskiej i Pawła Kostrzewy mistrzów Tańca Towarzyskiego,  można było podziwiać na pokazach w miejscowej świetlicy. Tym razem występy  tancerzy oceniali profesjonalni sędziowie z Warszawy.  Uczestnicy turnieju występowali w różnych kategoriach wiekowych. W ich repertuarze znalazły się takie tańce jak: walc angielski, jive, cha cha, quickstep oraz samba. Konkurencja była duża,  jednak młodzi tancerze podołali zadaniu i odnieśli wielki sukces.         Pierwsze miejsce zajęli: Paulina Wesołek i Bartosz Kulik oraz Gabriela Kulik i Krystian Cuch,          drugie miejsca zajęli: Natalia Turska i Łukasz Piwoński, Marysia Czerwińska i Piotruś Sączek, Julia Walasek, Wiktoria Bartyś. Trzecie miejsca zajęli: Zuzia Koźlak i Maurycy Czerwiński,  Gabriela Walasek, Alicja Wójcik, na czwartym: Kinga Sączek i Piotruś Piwoński, Zosia Kurant, Agnieszka Kłos i Iga Bartyś.  Pojawiły się statuetki za I, II i III miejsca oraz medale za IV miejsca. Każdy uczestnik turnieju otrzymał również dyplom. Dzieci wróciły do domów z nagrodami, pełni pozytywnych emocji i z pełnymi brzuszkami , ponieważ nie mogło obyć się bez krótkiej wizyty w McDonald’s.

Swojej dumy nie kryje Prezes Stowarzyszenia   Dorota Wesołek fundatorka biletów uczestnictwa w turnieju .  Będę wspierać tego typu inicjatywy. Dzieci są bardzo zdolne. Mimo, iż najmłodsze mają tylko 4 lata, w krótkim czasie profesjonalnie  opanowały różne style tańca towarzyskiego, dzięki ogromnemu zaangażowaniu trenerów i profesjonalnemu podejściu do treningów.

 Weronika Piwońska